2022 yılı için asgari ücret zammı belli oldu! 4.250 tl

Son Güncelleme 16 Aralık 2021, 15:54

 Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı zamlı asgari ücret 4 bin 250 lira oldu

7 milyondan fazla çalışanını merakla beklediği 2022 yılı asgari ücret zammı belli oldu. Asgari Ücret Tespit Komisyonu toplantısı sonrası 2022 yılı için zamlı asgari ücreti Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı. Komisyon, asgari ücretin 4 bin liranın üzerinde olması için görüş belirtti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, zamlı asgari ücreti 4 bin 250 lira olarak açıkladı… Asgari ücretten vergi kalktı…

Milyonlarca kişinin merakla beklediği asgari ücret zammı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanıyor. İşçi, işveren ve hükümet temsilcilerinden oluşan Asgari Ücret Tespit Komisyonu, 2022’de geçerli olacak asgari ücret rakamını belirlemek üzere yaptığı toplantının ardından Beştepe’ye çıktı. Toplantıdan çıkan karar doğrultusunda yeni asgari ücret, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklandı. Zamlı asgari ücret 4 bin 250 lira oldu… İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamasından satır başları…

 

– Komisyon asgari ücretin 4 bin liranın üzerinde olması gerektiği yönünde Çalışma Bakanlığı’na görüş bildirdi…

– Gerek işçi gerek işveren kesimini temsilen taraflar gerçekten çok farklı anlayış içinde, özveriyle süreci işlettiler. Bu alışılmış yaklaşım değildir. İlk defa oluyor. Bundan dolayı Cumhurbaşkanı olarak çok mutluyum.

Asgari ücret 4 bin 250 lira olacak…

– Bakanlığımız tarafından aktarılan bu görüş çerçevesinde biz de buna göre 2022 yılında asgari ücretin en alt rakamı 4250 lira olarak uygulanacaktır. Evliliğe ve çocuk sayısına göre rakam daha da yükselmektedir.

– Bu artışla çalışanlarımızı fiyat artışlarına karşı ezdirmeme kararlılığımızı ortaya koyduğumuza inanıyorum. Türkiye büyüdükçe, bundan çalışanlarımız da hak ettikleri payı alacaktır.