Barınak personeline hayvanlara ‘Yaklaşım Tekniği Eğitimleri’ veriliyor

Büyükşehir Belediyesi bu eğitimlerle; patili dostlarla daha rahat iletişim kurulmasını ve barınakta daha rahat yaşayabilmesini hedefliyor.

Barınak personeline hayvanlara ‘Yaklaşım Tekniği Eğitimleri’ veriliyor
Mersin Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi bünyesinde bulunan ve binlerce patili dostun yaşam alanı olan Kaşlı Geçici Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi personeline; hayvanlara ‘Yaklaşım Tekniği Eğitimleri’ veriliyor. Mars K9 Eğitim Merkezi ile işbirliği kapsamında verilen eğitimler; personelin hayvanlarla daha yakın, daha pozitif ve daha sağlıklı iletişim kurmasını amaçlıyor.

 

Eğitimler; Bakımevi’nde bulunan hayvan bakıcısı ve hayvan toplama personeline yönelik olarak; sahada ve barınakta uygulamalı olarak veriliyor. Mersin Mars K9 Köpek Okulu’nun sahibi ve profesyonel köpek eğitmeni Rasim Tekin ve ekibi tarafından verilen eğitimin içeriğini; hayvan yakalama tekniği, hayvanlara yaklaşma tekniği ve hayvanların beden dilini anlayarak kontrol altına alma ana başlıkları oluşturuyor.

 

Eğitimler, uygulamalı olarak veriliyor

 

30 gün boyunca verilecek olan eğitimlerin saha aşamasında; sokakta bulunan köpekleri barınağa getirmek için toplarken nasıl yaklaşılması ve iletişim kurulması gerektiği, incitmeden ve empati kurarak pozitif bir iletişim kurmanın önemi ile toplama esnasında kullanılan tasma gibi aparatların, hayvanları korkutmadan nasıl kullanılması gerektiğine dair uygulamalı eğitimler veriliyo