Başkan Seçer, Toroslar ve Akdeniz’de köylülerle bayramlaştı

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Akdeniz ve Toroslar ilçelerine bağlı  köyleri gezerek vatandaşlarla bayramlaştı. Hebilli, Esenli, Musalı, Evrenli ve Dalakderesi’ni ziyaret eden Seçer, vatandaşlardan büyük ilgi görürken, Musalı köyündeki konuşması sırasında bir vatandaşın “Keşke bizim partiden aday olsaydın” sözleriyle karşılaştı. Bu sözler karşısında tebessüm eden Seçer, vatandaşa “iyi bayramlar” diyerek  karşılık verdi.

 

Mersin Büyükşehir Belediye Baskanı Vahap Seçer yaklaşan Kurban Bayramı gezilerine  Akdeniz ve Toroslar’a bağlı köyleri gezerek başladı.
Köy iken mahalle statüsüne alınan Hebilli, Esenli, Musalı, Evrenli ve Dalakderesi’nde  vatandaşlarla sohbet eden Seçer, köylere  götürdükleri hizmetleri anlattı, vatandaşların sorun ve taleplerini dinledi.

Seçer, hizmetlerde dikkat ettikleri en önemli unsurun parti ayırımı gözetmemek olduğunu dile getirdi.
Başkan Seçer, “Biliyorsunuz biz muhalefet partisine mensup bir  belediyeyiz ve sizlere çok zor sartlarda hizmet getiriyoruz. Buna rağmen yoldan içme suyuna, ulaşımdan sosyal hizmetlere kadar birçok hizmeti adaletli ve vicdanlı bir şekilde sizlere sunuyoruz. Bu sizin hakkınız. Sizin vergileriniz. Takdir edersiniz ki çok büyük bir alana hizmet ediyoruz. Buna rağmen zaman zaman alt birim belediyeler ve diğer kamu kurumlarından beklentilerinize bile yardımcı olmaya gayret ediyoruz. Çünkü sizi seviyoruz. Bize oy verin ya da vermeyin, ayırt etmiyoruz.  Ayrımcılık benim ve partimin dünya görüşüne asla yakışmaz. Sizin bir teşekkürünüz dahi yeter bana” dedi.

“Karşınıza başım dik, gönlü rahat bir şekilde çıkıyorum”

Mahalle statüsüne alınan  köylerin temel sorunlarını yakından takip ettiklerini de söyleyen Seçer, ” Ben ve ekibim bu mahallelerde temel hizmetlerin aksamaması için büyük çaba sarf ediyoruz. Eksiklerinizi gidermeye çalışıyoruz. Yetişemediğimiz şeyler oluyor ama samimiyetimizden asla şüphe duymayın.  Hem siyasetçi hem de bir belediye başkanı olarak karşınıza rahatlıkla çıkabiliyorsam bu görevimi layıkıyla yaptığım içindir.  Benim temel prensibim ayrıştırmadan, ötekilestirmeden halkıma hizmet etmektir. Sizler de size hizmet edene değer verin. Beğeniyorsanız oy verin, beğenmiyorsanız cezalandırın. Yine söylüyorum benim için en değerli şey sizlerin karşınıza gönül rahatlığıyla çıkabilmektir. Bir duanız, bir teşekkürünüz bana vereceğiniz oydan daha kıymetlidir” şeklinde konuştu.

Seçer, Musalı köyündeki bir kahvehanedeki konuşması sırasında bir vatandaşın “Keşke bizim partiden aday olsaydın” sözleriyle karşılaştı.
Vatandaşın bu temennisine tebessümle karşılık veren Seçer, vatandaşa “İyi bayramlar” diledi.