CHP adayı Dinçer Tarsus’ta meşale ve konfetilerle karşıladı

Cumhuriyet Halk Partisi Mersin Milletvekili adayı Talat Dinçer’e Tarsus’ta esnaf odası başkanlarıyla gerçekleştirdiği toplantı sonrası kucaklaştığı esnaf ve vatandaşlar tarafından sevgi gösterisinde bulunuldu. Dinçer, 100. Yıl Atatürk Çarşısı esnafı tarafından meşaleler yakılarak ve konfeti patlatılarak coşkuyla karşılandı.
Cumhuriyet Halk Partisi Mersin Milletvekili adayı Talat Dinçer, CHP Mersin İl Başkanı Koral Ömür, Tarsus İlçe Başkanı Ozan Varol ile birlikte Tarsus’ta kurulu esnaf odası başkanları ile bir araya gelerek esnafın ve Mersinlilerin desteği ile esnafın ve ülkenin kronikleşen sorunlarına çare üretmek, tek adam rejiminden yeniden parlamenter sisteme geçilmesi adına aday olduğunu söyledi.
Dinçer daha sonra ise partililer ve oda başkanları ile birlikte Yarenlik alanı, Cengiz Topel Caddesi esnafını ziyaret etti. Esnafın ve vatandaşların büyük ilgi gösterdiği CHP adayı Dinçer, buradan ise Yüzüncü Yıl Atatürk Çarşısına geçti. Dinçer, 100. Yıl çarşı esnafı tarafından meşaleler yakılıp, konfetiler patlatılarak ‘Esnaf seninle gurur duyuyor’ ‘ Esnafın yüzakı Talat Dinçer’ sloganları eşliğinde karşılandı. Bu ilgi karşısında Dinçer, ‘Esnafın bu meşalesi ülkemizi aydınlatacak’ dedi.
Çarşı esnafı ve alış veriş yapan Tarsusluların kucak açtığı Talat Dinçer, mutfaktaki yangının söndürülmesi, esnafın sırtındaki vergi yükünün hafifletilmesi, halkın alım gücünün arttırılması, köylüye, çiftçiye ucuz mazot ve gübre desteği verilmesi gibi konular başta olmak üzere Mersinlilerin ve ülkenin sorunlarının millet ittifakı iktidarı ile sona erdirileceğini ifade etti. Dinçer, ‘Bunun için yapılması gereken iki şey, CHP Genel Başkanı Kemal Kılçdaroğlu’nun başkan seçilmesi ve CHP’nin iktidara getirilmesi. Bizlere gösterilen bu ilgi, verilen destek ve duyulan güven 14 Mayıs baharının müjdecisi’ diye konuştu.