CHP Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba, esnaf önlemler paketini Başkan Dinçer’le paylaştı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer’i ziyaret ederek, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yarın (Cumartesi) Mersin’de yapacağı mitinge davet etti ve partinin Esnaf Önlemler Paketi ile ilgili bilgi paylaşımında bulundu.

Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, beraberinde bulunan Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere ve bir grup partili ile birlikte Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğine gerçekleştirdiği ziyarette, Birlik Başkanı Talat Dinçer ve oda başkanları tarafından karşılandı. Veli Ağbaba, Başkan Dinçer ve oda başkanlarını CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yarın (cumartesi) Mersin’de gerçekleştireceği mitinge davet etti. Ziyaretinde esnaf ve onların örgütlü kuruluşlarına büyük önem verdiklerini ve Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla esnaf teşkilatlarını ziyaret ederek sorun ve beklentilerini yerinde tespit ettiklerini ifade eden Ağbaba, Partinin Esnaf Önlemler Paketi ile ilgili bilgi paylaşımı yaptı.

Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba ve Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere’ye nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkürlerini iletti. Ülkemizde her krizin faturasının esnafa çıktığını kaydeden Başkan Dinçer, “Covid 19 salgının en büyük sıkıntısını yaşayan ve hala salgının etkisinden çıkamayan esnafımız, şimdi de artan döviz kurlarının acısını yaşıyor. Esnaf artan döviz kurları ile birlikte sattığı malı yerine koyamıyor. Yükümüz esnaf olarak çok ağır. Genel Başkan ve sizler yarın yapacağınız mitinginizde esnafımızın sorun ve sıkıntılarımızı tüm halkımıza ulaştırmalarını ümit ediyoruz” dedi.

Ziyarette Birlik yönetim kurul üyesi Nihat Dağdelen, Disiplin Kurulu üyesi Doğan Gündüz, Mersin Oto Sanatkarlar Odası Başkanı Ayhan Kabaali, Pazarcılar Odası Başkanı İzzet Mireş, Kasaplar Odası Başkanı Erdal Pekmez, Emlakçılar Odası Başkanı Sinan Canpolat, Camcılar Odası Başkanı Mehmet Torun, Bakkallar Odası Başkanı Eşref Tombak, Mersin Lokantacılar Odası Başkanı Ümit Özkan ile Tesisatçılar Odası Başkanı Hasan Çokgün hazır bulundu.