CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, yarın düzenlenecek mitingde tüm Türkiye’nin sesi olacaklarını söyleyerek, “Umudun meydanında milletin sesi yükselecek” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, yarın düzenlenecek mitingde tüm Türkiye’nin sesi olacaklarını söyleyerek, “Umudun meydanında milletin sesi yükselecek” dedi.

HABER SİBEL ÇELENK :

TAKİP HABER)

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, CHP’nin bugün düzenleyeceği mitingle ilgili Mersin İl Başkanlığı’nda basın açıklaması yaptı. Açıklamaya, CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı da katıldı. Mitingle ilgili konuşan Ağbaba, umudun meydanında milletin sesinin yükseleceğini söyledi. Mitingde tüm Türkiye’nin sesi olacaklarını belirten Ağbaba, “Her gün binlercesi kapanan, yaşam mücadelesi veren esnaflar, yaşam mücadelesi veren esnaflar, insanca yaşayabilmek için bir asgari ücret bekleyen işçiler, milyonlarca işsizimiz, işsiz gençlerimiz, orta direk olmaktan çıkıp yoksullaşan memurlar, yıllardır söz verip tutulmayanlar, 3600’ü bekleyenler, sağlık görevlileri, infaz koruma memurları; dün fırına gidip ekmek parası olmadığı için bileklerini keserek intihara teşebbüs eden yoksullar, hakları gasp edilen Emeklilikte Yaşa Takılanlar, nafakasını sokaktan sağlayan sokak emekçileri, ev emekçileri, kağıt toplayıcıları, moto-kuryeler, barınamayan KYK borcunu ödeyemeyen öğrenciler, pandemide açlığa, ölüme terk edilen sanatçılar, kadro bekleyenler, taşeronlar, atama bekleyen öğretmenler, 900 lira maaşla ölüme terk edilen engelliler, hiç geliri olmayan hanelerde yaşayan 3 milyon 276 bin çocuk, çiftçiler, hayvancılar, emeği hiç görünmeyen ev kadınlara ve mafyaya teslim olmuş devlet için biz bu mitingimi yapıyoruz” ifadelerini kullandı.

“KOLTUKLARINI KAYBETMEK ÜZERELER”

Erken seçimin sadece CHP’nin değil milletin de talebi olduğunu söyleyen Ağbaba, “Günlerden beri milletvekillerimiz Mersin’in sokaklarında geziyoruz. CHP’ye AK Parti’ye, geçmişte MHP’ye, HDP’ye, İYİ Parti’ye oy veren herkesin ortak fikri erken seçim. Genel başkanımız tarafından halkımızın bu ortak talebi göz önünde bulundurularak inatla, ısrarla erken seçim yapmak istemeyen Cumhur İttifakı’nı bir kez daha uyarmak; erken değil hemen seçim isteğimizi tüm Türkiye’ye duyurmak için ilk mitingimizi, 13.00’te Mersin Tevfik Sırrı Gür Stadı’nın yanındaki alanda gerçekleştireceğiz” dedi. Miting için asıl istedikleri yer olan Cumhuriyet Meydanı hakkında konuşan Ağbaba, “Birkaç ay önce AKP Genel Başkanı aynı meydanda miting yapmıştı, AKP’nin valisi ve ‘suç işleri bakanı’ tarafından engellendi. Meydan engellenebilir, ama bilinsin ki Mersin’in her meydanı bizim için meydandır, halkımızla buluşmak için bir alandır. AKP’nin bu korkusunu anlamak mümkün. 19 yıldır yönetmiş oldukları koltukları kaybetmek üzere” diye konuştu. Türkiye’yi yokluğa, yoksulluğa mahkum etmeye çalışan bir siyasetle karşı karşıya olunduğunu öne süren Ağbaba, “Bunların hepsi kendinin de söylediği gibi bilinçli yaptığı şey. Türk lirası tarihimizin en değersiz, itibarsız günlerini yaşıyor. Türkiye’ye Bulgaristan’dan İran’dan ucuzluk almaya gelen insanlar var. Türkiye’yi yoksulluğun satıldığı bir ülke haline dönüştürmüş durumda. Bugün savaş ve yıkım içindeki Afganistan para birimi karşısında da paramız değer kaybediyor. Mersin’de hava güzel, herkesi bekliyoruz. Örgütümüz, il başkanımız, Büyükşehir Belediye Başkanımız Vahap Seçer ve belediye başkanlığımız ev sahipliğinde alanda olacağız” diyerek sözlerini tamamladı.