Derince ve Karamürsel'de 2 üstgeçide 4 yeni asansör

Büyükşehir tarafından Derince ve Karamürsel ilçelerindeki 2 üstgeçide 4 adet asansör yapılıyor Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından Derince ve Karamürsel ilçelerindeki 2 üstgeçide yaya ulaşımını kolaylaştırmak ve engelli vatandaşların üstgeçitleri daha rahat bir şekilde kullanabilmesi için 4 adet yeni asansör yapılıyor.

derince-ve-karamurselde-2-ustgecide-4-yeni-asansor.jpg

Son Güncelleme 7 Mart 2023, 22:25

Büyükşehir tarafından Derince ve Karamürsel ilçelerindeki 2 üstgeçide 4 adet asansör yapılıyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından Derince ve Karamürsel ilçelerindeki 2 üstgeçide yaya ulaşımını kolaylaştırmak ve engelli vatandaşların üstgeçitleri daha rahat bir şekilde kullanabilmesi için 4 adet yeni asansör yapılıyor. Karamürsel Fırat Çakıroğlu üstgeçidi ve Derince Anadolu Lisesi önündeki üstgeçitlerde asansör kurulum çalışmaları sürdürülüyor.

 

YAŞLI VE ENGELLİ KULLANIMINA UYGUN

Fen İşleri Daire Başkanlığı tarafından Karamürsel’deki üstgeçitte asansör kulelerin kaplama çalışmaları ve asansör montajı yapılırken Derince’deki üst geçitte çelik montaj çalışmalarına başlandı. 600 metreküp beton, 6 ton demir, 32 ton çelik, 75 metrekare alüminyum kaplama kullanılacak 4 adet üstgeçit, yaşlı ve engelli vatandaşların kullanımına uygun olarak inşa ediliyor.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı