Ekmen: “Ankara’nın ortasında failleri malum bir cinayet işlenmiştir”

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Mersin Milletvekili Mehmet Emin Ekmen, piyasada fiyat istikrarını sağlamaya yönelik kanun teklifinin TBMM Genel Kurulu’ndagörüşüldüğü sırada yaptığı konuşmada; ülkemizde yargı ve adalet cephesinde yaşanan mağduriyetleri sıralayarak, eğer piyasada istikrar sağlamak istiyorsanız önce hukukta bir istikrar sağlamalısınız dedi.

Milletvekili Ekmen, konuşmasının başında ülkemizde yaşanan siyasi yargılamalar ve adaletsiz uygulamalara değinerek hukukta istikrar sağlanmadan ekonomik istikrarın sağlanamayacağına dikkat çekti.

Ekmen; Şenyaşar, Ateş, Kursiyer Teğmenler ve benzeri davalarda yaşanan mağduriyetleri örnekleyerek iktidara yargılamada adil ve tutarlı olun çağrısında bulundu.

“Sinan Ateş cinayeti konusunda yaşanan sessizlik çok ağrıma gitmiştir”

Milletvekili Ekmen, Ankara ortasında yaşanan failleri malum cinayete şu sözlerle dikkat çekti:

Şöyle bir seyahate çıksak Ankara içinde, biraz ileride rahmetli Sinan Ateş’in katledildiği yeri görürüz. Kıymetli arkadaşlar, hep beraber Batman’da, Diyarbakır’da faili meçhul cinayetler bitsin diye mücadele ettik, başarılı da olduk. Bugün ise Ankara’nın ortasında faili meçhul cinayet işleniyor. Biz o zaman faili malum derdik. Kadere bakın ki bugün de faili malum bir vaka var.Üzüldüğüm şudur ki Sinan Ateş yatağında rahmet etse sıraya girecek dostları, sevenleri, ocaktan yetiştirilen çocuklar bu cinayete karşı lal oldular, dilsiz kesildiler. Hayatında ülkü ocaklarıyla yolu kesişmemiş bir Batmanlı Kürt olarak da açıkçası en çok ağırıma giden bu sessizlik olmuştur.