İlimtepe yoluna uzun ömürlü asfalt ve sarı yol çizgisi

Büyükşehir, Körfez’de Yavuz Sultan Selim Mahallesi’nden İlimtepe Mahallesi’ne ulaşımın sağlandığı yolda asfaltlama sonrası yol çizgileri de çekildi Körfez İlimtepe Mahallesine ulaşımın sağlandığı yolda, asfalt serimi sonrası yol çizgileri de çekilerek trafik akışı düzenli ve güvenli hale getirildi.

ilimtepe-yoluna-uzun-omurlu-asfalt-ve-sari-yol-cizgisi.jpg

Büyükşehir, Körfez’de Yavuz Sultan Selim Mahallesi’nden İlimtepe Mahallesi’ne ulaşımın sağlandığı yolda asfaltlama sonrası yol çizgileri de çekildi

Körfez İlimtepe Mahallesine ulaşımın sağlandığı yolda, asfalt serimi sonrası yol çizgileri de çekilerek trafik akışı düzenli ve güvenli hale getirildi. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Körfez’de Yavuz Sultan Selim Mahallesi’nden İlimtepe Mahallesi’ne uzanan 1,7 km uzunluğunda ve 7 m genişlikteki yolda üst yapı çalışmalarını tamamlamış ve yol asfaltlanmıştı. İlimtepe yolunda çizgilerinin de çekilmesiyle araçların trafik akışı ve düzeni de sağlandı. İlimtepe yolunda 9 bin 250 ton yol gövdesini oluşturan plent miks temel, 3 bin 875 ton asfalt beton, 5 bin 375 ton da dayanımı, kullanım ömrü daha uzun olan bitümlü temel serimi yapıldı. Yolda yağmur suyu V kanallar da inşa edildi.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı