Mersin mitigine 120 bini aşkın kişi katıldı..

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, erken seçim taleplerini dile getirmek için başlattığı mitinglerin ilk durağı olan Mersin Mitingi, halk tarafından büyük ilgi gördü.

Erken seçim isteklerini belirtmek için başlattıkları “ Milletin Sesi” adlı mitinglerin il durağı olan Mersin’de CHP, büyük bir ilgi ile karşılandı. Bugün saat 13:00’de başlayan mitinge ilçeler ve çevre illerden de birçok kişi katılım gösterdi.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, miting başlamadan önce yaptığı açıklamada,  “Milletimizi dinlemek üzere dün akşam Mersin’e geldim. Şehidimizin evine taziyeye gittim. Bugün ise milletimiz sefaleti anlatacak, biz dinleyeceğiz. 2021’de hala böyle bir gündemimizin olması yürek sızlatıyor ama ne yapalım çözmek için yollardayız. MilletinSesi” diye konuştu.

 

CHP’nin Mersin’de erken seçim çağrısıyla gerçekleştirdiği ‘MilletinSesi’ mitinginde konuşan Kılıçdaroğlu, “Bizim kitabımızda umutsuzluk yok. Ahtım var. Bu memlekete demokrasiyi, hukuku, adaleti getireceğim.

  • Mafyayla iş birliği düzenini değiştireceğim. Siyaseti kirlilikten arındıracağım” dedi.