Mersin Tarsus Gençlik Kampı’nın Kalbindeki Değerli Emekçiler

Mersin Tarsus Gençlik Kampı’nın Kalbindeki Değerli Emekçiler Neresi mi?

 

Geçtiğimiz günlerde Türkiye’nin birçok ilinden gazeteci dostlarla bir araya geldik Mersin Tarsus Gençlik Kampı’nda. Şimdi size biraz içeriden bahsedeyim;

İçeride neler mi var?

 

Kamp alanında bungalov evler, Survivor oyun parkuru, kano, su fıskiyesi altında eğlence alanı, kuş gözlem evi, yapay tırmanma duvarı, deniz bisikleti ve ailelerin piknik yapabileceği alanlar bulunuyor.

Gençlik kampında nasıl bir kadro oluşturulduğu konusunda hiçbir fikrim yok ama şu bir gerçek ki, oradaki çalışan emekçilerin hepsi birbirinden değerli ve önemli.

Kapıdaki güvenlik görevlisinden kano alanındaki çalışanlara kadar gözlemlediğim kadarıyla, tüm misafirlerle nasıl ilgilendiklerine şahit oldum.

 

Sevgi dolu, güler yüzlü, hatta en çok dikkatimi çeken ayrı bir konu vardı:

Gençlik kampında annesini kaybetmiş iki yeni doğan av köpeği. Çalışanlar, o yavruların aç kalmaması ve başlarına bir şey gelmemesi için elleriyle besliyorlardı.

Gözleri, kulakları, tüm misafirlerde olduğu gibi, o iki yavru av köpeğinin üzerindeydi.

 

Ne kadar güzel değil mi?

 

Hayvanı sevmeyen insanı sever mi, saygı duyar mı? Aklıma neden se o esnada o geldi.Çiğdem’i de unutmamak lazım.

 

Çiğdem kim diye soracak olursanız, gençlik kampında çalışan bir ablamız, kardeşimiz. Düşünsenize bir yere gidiyorsunuz ve acil bir şeye ihtiyacınız var; sizi hiç tanımayan, bilmeyen biri size güvenip motorunu verir mi?

Vermez.

Neden versin ki?

İşte Çiğdem’in böyle güzelliği oldu bizlere.

 

İki gece kaldık.

 

O iki gece sanki iki saat geçti. Herkes o kadar mutlu ve huzurluydu ki, katılım sağlayan tüm gazeteciler ayrı ayrı tüm çalışanlara teşekkür etti.

 

Çok fazla uzatmak istemiyorum açıkçası. Gitmeli, görmeli ve yaşamalısınız o ortamı.

 

Ben şahsen, Tüm orada çalışan tüm emekçilere öncelikle canı gönülden teşekkür etmek isterim. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’e ve Tarsus İlçe Belediye Başkanı Ali Boltaç’a da teşekkür ederim.

 

Böylesi bir huzur verici yeri Mersinlilere kazandırdıkları için.

 

Mersin Tarsus Gençlik Kampı’nın Kalbindeki Değerli Emekçilere teşekkürler.