Mersin`in gururu Ampute takımı oldu

Mersin Ampute takımı gümbür gümbür ilerliyor…
Mersin’in, Türkiye Ampute Futbol 1.Ligi’nde temsil eden Mersin Ampute Futbol Takımı 3.lük kupasına uzanmayı bildi. Güzel bir yapılanma yaparak Mersin’de örnek bir kulüp olan Ampute Futbol’un ayak sesleri gelmeye başladı.

LİGİN ŞAMPİYON İLK KADIN ANTRENÖRÜ FATMA KARA OLDU
10 takımın yer aldığı ligde 25 puan toplayarak 3.olan Mersin Ampute Futbol Takımı büyük bir başarıya ulaşarak kupanın sahibi oldu. Öte yandan takımın antrenörü olan aynı zamanda Ampute Futbolun ilk kadın antrenörü unvanına sahip olan Fatma Kara, bu unvanın ardından ligde kupa kaldıran ilk kadın antrenör oldu.

“BÜYÜK BİR BAŞARIYA İMZA ATTIK”
Antalya’da oynanan maçların ardından açıklama yapan Mersin Ampute Futbol Takımı Başkanı Ali Yanaç, “Oyuncularımın alınlarından öperek kutluyorum. Büyük bir başarıya imza attılar. Oyuncularımla gurur duyuyorum bu kupa sevincini bizlere yaşattıkları için. Teknik direktörümüz Fatma Kara Ampute Futbolun ilk kadın antrenörü ünvanını almıştı. Bu kupayla birlikte kupaya sahip olan ilk kadın antrenör ünvanına da sahip oldu. Kendisini tebrik ediyorum” dedi.

“BU DAHA BAŞLANGIÇ”
Takımın teknik direktörü Fatma Kara ise çok mutlu olduğunu mutluluk gözyaşı dökerek dile getirdi. Kara, “Ampute Futbolun ilk kadın antrenörü olmuştum. Bugün kupaya sahip olan takımımın başında olarak kupa kaldıran ilk kadın antrenör oldum. Çok mutluyum. Oyuncularıma, yönetimimize ve büyük bir fedakarlık gösteren Başkanımız Ali Yanaç beye teşekkür ediyorum. Beni daima destekleyen aileme de teşekkür ediyorum. Bu daha başlangıç. Seneye şampiyon olarak Süper Lig’e çıkacağız” şeklinde konuştu.