Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ın 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı

Değerli Hemşehrilerim;   10 – 16 Mayıs Dünya Engelliler Haftası bir kutlama günü değil; bir farkındalık günüdür.

milas-belediye-baskani-muhammet-tokatin-3-aralik-dunya-engelliler-gunu-mesaji.jpeg

Değerli Hemşehrilerim;

 

10 – 16 Mayıs Dünya Engelliler Haftası bir kutlama günü değil; bir farkındalık günüdür. Milas Belediyesi olarak bizler, her zaman engelli vatandaşlarımızın yanındayız. Görev süremiz boyunca engelli kardeşlerimizin sosyal hayata katılımı noktasında yaptığımız çalışmalar engelli vatandaşlarımıza karşı hassasiyetimizin en önemli göstergesidir. Engelli Nakil Aracımızla birlikte kentimizde engelli yurttaşlarımızın ulaşımı konusunda çalışmalarımızı yürütüyoruz. Bizler gerek hizmetlerimizle gerekse sosyal sorumluluk projelerimizle bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da engelli vatandaşlarımızın her zaman yanında olmaya devam edeceğiz.

 

Değerli hemşerilerim; engel sadece zihinlerde olan bir kavramdır. Unutulmamalıdır ki zihnimizdeki engelleri kaldırmadıkça hiçbir yasa, uygulama ve faaliyet engelli kardeşlerimizin yaşadıkları zorlukları gideremez. Bir kez daha ifade etmek gerekir ki sosyal yaşam içerisinde, engelli vatandaşlarımızın kimsenin yardımı olmadan kendilerini varedebilmeleri temel bir insan hakkıdır.

 

Bu duygu ve düşüncelerle 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nün toplumumuz adına bir farkındalık yaratmasını temenni ediyor, tüm engelli vatandaşlarımıza sağlıklı bir ömür dileyerek, sevgi ve saygılarımı iletiyorum.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı