Msk, Basketbol A Takımı’na Oyuncu Yetiştiriyor

Mersin Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü, kız ve erkek basketbolcu yetiştireceği MSK Spor Okulları’nı açtı. 2010-2017 arası doğumlu kız ve erkek çocuklarının kayıt yaptırabileceği Spor Okulları’nda, A takıma oyuncu yetiştirilecek.

Basketbola ilgisi olan ve kendisini geliştirmek isteyen çocukların katılabileceği Spor Okulları’nın antrenmanları Cumartesi ve Pazar günleri Seyfi Alanya Spor Salonu’nda gerçekleştiriliyor.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü, A takıma basketbol oyuncusu yetiştirebileceği MSK Spor Okulları’nı açtı. 2010-2017 arası doğumlu kız ve erkek çocuklarının kayıt yaptırabileceği MSK Spor Okulları’nda, çocuklar basketbolu altyapıdan öğrenecek. Kaliteli ve kalifiye basketbol oyuncusu yetiştirmek için kolları sıvayan Büyükşehir Belediyesi, çocukları çekirdekten yetiştirecek.

A takıma oyuncu yetiştirmek için açılan Spor Okulları’na, şimdiden 20 öğrenci kayıt yaptırdı. Spor Okulları’na kayıt ve detaylı bilgi için 0530 543 72 06 numaralı telefon aranabilir.

Antrenmanlar her Cumartesi ve Pazar 09.30 – 11.30 saatleri arasında, Seyfi Alanya Spor Salonu’nda yapılıyor. Kayıt yaptırmak isteyenler, ayrıca antrenman sırasında da alandaki yetkililerden bilgi alarak kayıt yaptırabiliyor.

İvme: “Amacımız altyapıda oyuncu yetiştirmek”

MSK Spor Okulları’nın amacının, ilerleyen süreçte A takım için oyuncu yetiştirmek ve her yaş grubunda Mersin’i en iyi şekilde temsil edecek takımlar oluşturmak olduğunu söyleyen MSK Basketbol Altyapı Koordinatörü Metin İlme, “Şu an antrenman yapan grup, 2012-2015 arası doğumlulardan oluşuyor. Spor Okullarımıza, 2010-2017 arası doğumlu kız-erkek oyuncular kayıt yaptırabilir. Sonrasında amacımız; potansiyeli olan çocukları, profesyonel olabilecekleri ekstra çalışmalarla bu yolda ilerletmek” dedi.

Geleceğin basketbolcuları MSK Spor Okulları’ndan memnun

MSK Spor Okulları’nda basketbol eğitimi alan 10 yaşındaki Çınar Üskülütaş, basketbolda kendini geliştirip forvet olarak oynamak istediğini söyledi. Çalışmaların güzel gittiğini söyleyen Üskülütaş, “Burada basketbol koçlarımız, bize temel hareketleri gösteriyorlar ve biz onları yapıyoruz. Çok güzel de öğreniyorum. Çünkü basketbolu çok seviyorum” diye konuştu.

9 yaşındaki Eymen Sarıçiçek de antrenmanlara gelen çocuklardan. Sarıçiçek, MSK’nın eğitimlerini çok sevdiğini belirterek, “Burada çok şey öğreniyoruz. Dripling, top sürme gibi hareketleri öğretiyorlar. MSK’ya teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.