SEÇER: “SEÇİMLERİ AÇIK ARA FARKLA KAZANARAK GÖREVİMİZE DEVAM EDECEĞİZ”

Mersin’in 13 ilçesine eşit hizmet götüren ve hizmetlerine hız kesmeden devam ederken yurttaşlarla buluşmayı da sürdüren Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı ve CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Vahap Seçer, bu kez de Gülnar İlçesi’ni ziyaret etti.

 

Gülnar’da önce merkez pazar yerini ziyaret ederek esnaf ve yurttaşlarla bir araya gelen Başkan Seçer, ardından Zeyne Mahallesi’nde Açık Hava Toplantısı gerçekleştirdi.

 

Zeyne’de yaptığı konuşmada, gerçekleştirdikleri hizmet ve çalışmaları paylaşan Seçer, hizmetlerin gelecek dönemde de artarak devam edeceğini kaydederek, “Mersinlilerin sayesinde 1 Nisan’da yine görevimize devam edeceğiz. Hem de açık ara farklı kazanarak devam edeceğiz”dedi.

 

Mevcut imkanları en iyi şekilde kullanarak Tarsus’tan Anamur’a kadar hiçbir ayrım yapmadan hizmet götürdüklerini belirten Seçer, kendileri için yurttaşın oy verdiği parti değil, ihtiyacının önemli olduğunu söyledi. Seçer, “Mevcut imkânlarımızı yurttaşlarımız için en güzel şekilde kullanarak herkese adaletli hizmet ettik” diye konuştu.

Mersin’in 13 ilçesine eşit hizmet götüren ve hizmetlerine hız kesmeden devam ederken yurttaşlarla buluşmayı da sürdüren Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Vahap Seçer, bu kez de Gülnar İlçesi’ni ziyaret etti. Başkan Seçer’e CHP Gülnar Belediye Başkan Adayı Bayram Ali Dede de eşlik etti.

 

Gülnar’da önce merkez pazar yerini ziyaret ederek esnaf ve yurttaşlarla bir araya gelen Başkan Seçer, ardından Zeyne Mahallesi’nde Açık Hava Toplantısı gerçekleştirdi.

 

Gülnarlı yurttaşlar da “Başkan Seçer” diyor

Başkan Seçer Gülnar girişinde yurttaşlar tarafından büyük bir coşkuyla karşılandı. İlk olarak merkez pazar yerinde esnafa “Hayırlı işler” dileyen Seçer, yurttaşlarla da bol bol sohbet etti. Seçer’e gezisinde Gülnar halkı yoğun ilgi ve sevgi gösterdi. Seçer yurttaşlardan gelen talepleri de çalışma arkadaşlarına not aldırdı. “Gülnar’da Bayram Ali’yi, Mersin Büyükşehir’de sizi Başkan seçeceğiz” diyen Gülnarlı yurttaşlar, hizmetler için teşekkür ettiler. Yurttaşlar “Hayırlı uğurlu olsun” diyerek de yerel seçimler için desteklerini dile getirdiler.

 

Başkan Seçer’den Zeyne’de Açık Hava Toplantısı

Pazar ziyaretinden sonra Zeyne Mahallesi’ne geçerek Açık Hava Toplantısı gerçekleştiren Başkan Seçer, öncesinde de Zeynel Abidin Türbesi’ni ziyaret ederek, dua etti. Ardından toplantıya geçen Seçer, burada Zeyneli yurttaşlara seslendi.

 

“Seçimleri açık ara farkla kazanarak görevimize devam edeceğiz”

Buluşmada konuşan Başkan Seçer, Gülnarlı yurttaşlarla bir arada olmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirtti. Soğuk havaların hala devam ettiğini ancak bu yılın mevsimsel olarak kurak geçtiğini söyleyen Seçer, yeterli yağış olamamasına rağmen MESKİ’nin çalışmaları ile Zeyne’de su sıkıntısı yaşanmadığına dikkat çekti. Kırsal bölgelerin yol konusunda yaşadığı sıkıntıları çözmek için Büyükşehir olarak sadece sorumluluk alanlarındaki değil, sorumluluk alanları dışındaki yollarda da çalışmalar gerçekleştirdiklerini aktaran Seçer, bugüne kadar Zeyne’de yapılan yol çalışmalarının rakamsal verilerini paylaştı. Çalışmaların gelecek dönemde de artarak devam edeceğini kaydeden Seçer, “Mersinlilerin sayesinde 1 Nisan’da yine görevimize devam edeceğiz. Hem de açık ara farklı kazanarak devam edeceğiz” dedi.

 

Zeyne’de yurttaşlarla buluşturdukları tarımsal destekleri de paylaşan Seçer, tarımı ve üretimi çok önemsediklerini söyledi. Seçer, “Çalışmayan, üretmeyen toplum çürür. Bize Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün de vasiyeti budur; çalışacağız. Eğer çalışmadan, yorulmadan, cefa çekmeden, başkasının eline bakarak yaşarsak, sonunda hürriyetimizi kaybederiz, birilerinin boyunduruğu altına gireriz. Çalışacağız, çalışan kazanır” diye konuştu.

 

“Herkese adaletli hizmet ettik”

Seçer, Zeyne Mahallesi’nde bugüne kadar 100 hanenin Büyükşehir’in Halk Kart hizmetinden yararlandığını, şu anda da 59 hanenin aktif olarak hizmetten yararlanmaya devam ettiğini söyleyerek, “Bir ailede çalışan yoksa, geliri düşükse her ay hesaplarına belli bir para yatırız. O da gider mahallenin bakkalından alışveriş eder. Yine gıda desteğinden un desteğine kadar ihtiyaç sahip vatandaşlarımıza burada destek olduk. 49 öğrencimiz öğrenim yardımından faydalandı. 4 öğrencimiz de Gülnar’daki kurs merkezimizden yararlandı. Hizmetlerimiz devam edecek” dedi.

 

Mevcut imkanları en iyi şekilde kullanarak Tarsus’tan Anamur’a kadar hiçbir ayrım yapmadan hizmet götürdüklerini belirten Seçer, kendileri için yurttaşın oy verdiği parti değil, ihtiyacının önemli olduğunu söyledi. Seçer, “Mevcut imkânlarımızı yurttaşlarımız için en güzel şekilde kullanarak herkese adaletli hizmet ettik” diye konuştu.

 

‘Alo 185 Teksin’ uygulaması üzerinden Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin sunmuş olduğu bütün hizmetlere erişilebileceğini hatırlatan Seçer, göreve geldiği 2019 yılında daha erişilebilir ve şeffaf olmak adına Meclis toplantılarının canlı yapılmasını da ilk olarak kendisinin Meclis’te dile getirdiğini kaydetti. Seçer, “Herkes oy verdiği insanın ne dediğini, ne söylediğini bilecek. Oradaki tartışmaları görecek. Gülnar’ın Meclis üyesi, Başkandan söz alıp, Gülnar’ın hakkını savunuyor mu, eğer yol, ulaşım, kanalizasyon problemi varsa bunu dile getiriyor mu herkes bilecek” dedi.  

 

“Bizim 2 kırmızıçizgimiz var; biri al bayrağımız diğeri de Mustafa Kemal Atatürk’tür”

CHP’li bir Belediye Başkanı olmaktan dolayı duyduğu övüncü ifade eden Seçer, kendisinin 2 kırmızıçizgisi olduğunu dile getirerek, “Bunlardan biri al bayrağımız diğeri de Mustafa Kemal Atatürk’tür. Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi ‘Vatanını en çok seven vazifesini en iyi yapandır’. Biz vazifemizi en iyi şekilde yapıyoruz. Daha iyilerini de yapacağız. İkinci 5 yılımızda çok daha güzel hizmetler yapacağız.” ifadelerini kullandı. Parti ayırt ekmeksizin hizmetlerinden memnun olan her yurttaşın ‘Hizmet İttifakı’ çatısı altında oyuna talip olduğunu aktaran Seçer, Gülnar’da Bayram Ali Dede ile birlikte ikinci 5 yılında çok güzel hizmetler yapacaklarını belirtti.

 

Dede: “Gülnar’a bayramı getireceğiz”

CHP Gülnar Belediye Başkan Adayı Bayram Ali Dede, Gülnar ve Zeyne özelinde yapmayı planladığı hizmet ve projeleri paylaştı. Dede, Başkan Seçer başkanlığındaki Mersin Büyükşehir Belediyesi ile uyumlu bir şekilde çalışacaklarını belirterek, “Herkesin Zeyne’yi oy deposu olarak gördüğü, ancak seçimden sonra hem merkezi yönetimin hem de sizlerin oyunu alanların 5 yıl bir daha hiç uğramadığı; ‘Nasıl olsa Zeyne bizden’ diye tulum hesap yaptığı Zeyne halkını Bayram Ali Dede ve Vahap Seçer unutmayacak. Çünkü biz; Vahap Başkanımla 2007’den bu yana abi, kardeş gibi yol arkadaşlığı ve siyaset yapıyoruz. İşte bunun faydasını ve meyvesini emin olun bu dönem Gülnar’a bayramı getirerek, hepimiz göreceğiz” dedi.