ŞEHİT POLİS MEMURU SEDAT GEZER ETKİNLİKLER İLE ANILDI

ŞEHİT POLİS MEMURU SEDAT GEZER, ŞEHADETİNİN 1. YILINDA DÜZENLENEN ETKİNLİKLER İLE ANILD

 

Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan; 26.09.2022 tarihinde Mezitli Polisevi nizamiye noktasına yapılan menfur saldırıda bölücü terör örgütü mensubu hain teröristler ile kahramanca mücadele ederek Şehit olan Polis Memuru Sedat Gezer’in şehadetinin 1. yılında Mersin İl Emniyet Müdürlüğü tarafından adına düzenlenen etkinlikler ile anıldığı törenlere katıldı.

 

Vali Pehlivan, ilk olarak Şehit Polis Memuru Sedat Gezer adına düzenlenen atış ve futbol turnuvalarında dereceye girenlere ödüllerinin verildiği programa katıldı.

 

Vali Pehlivan burada yapmış olduğu konuşmasında; “Bütün şehitlerimiz gibi Sedat Gezer kardeşimiz de bir kahramandı. Kahramanlık destanlarını anlat ak için sözlerde ve şiirlerde denir ya; “Vatan için göğsünü siper etmek.” Sedat kardeşimiz de diğer arkadaşlarıyla birlikte vatan için göğsünü siper etmiş ve alçak terör örgütü mensuplarına geçit vermemiştir.

 

Sedat Gezer kardeşimiz, rütbelerin en büyüğü olan şehitlik mertebesine erişti. Geride bize emanetler bıraktı. Kahraman şehidimizin Şehidimizin ailesi, devletimize ve milletimize emanettir. Uğruna canını verdiği vatanımız devlerimize ve milletimize emanettir. Bize düşen bugün omuz omuza durduğumuz gibi, Şehidimiz Sedat Gezer ve bütün şehitlerimizin hatıralarına ,emanetlerine sahip çıkmaktır.

Gücümüzü; Şehitlerimizden, gazilerimizden, tarihteki şanlı zaferlerimizden, milletimizden, devletimizden ve birbirimizden alıyoruz. Şehitlerimizle gurur duyuyoruz. Şehitlerimizi, kalbimizde ve zihnimizde her zaman yaşatıyoruz. Geleceğimizin teminatı gençlerimize, bütün milletimize, gelecek nesillerimize bırakmış oldukları vatan emanetini gözümüz gibi koruyacağımıza, canımız pahasına savunmaya devam edeceğimize söz veriyoruz.

 

Bu duygularla, Sedat Gezer kardeşimize Allah’tan rahmet diliyor; Vatan, bayrak ve milli manevi değerler uğruna geçmişten bugüne vermiş olduğumuz aziz Şehitlerimizi,Gazilerimiz saygı ve rahmetle anıyorum.” dedi.

Vali Pehlivan, atış ve futbol turnuvalarında dereceye girenlere ödüllerini Şehit Polis Memuru Sedat Gezer’in eşi Medine Gezer, oğlu Ahmet Yağız ile kızı Melis Doğa ve protokol üyeleri ile birlikte verdi.

 

Tören sonunda, Şehit Aileleri, İl Protokolü, turnuvalara katılan personel ve İl Emniyet Müdürlüğü personeli ile günün anısına hatıra fotoğrafı çekildi.

 

Vali Pehlivan daha sonra, Şehit Polis Memuru Sedat Gezer adına Polisevi girişinde yapılan ve dualar eşliğinde açılan çeşme ve Bayrak açılış törenine katıldı, Şehidimizin ailesi ve protokol üyeleri ile birlikte Sedat Gezer’in Şehit düştüğü yere karanfil bıraktı.

 

Vali Pehlivan, Şehit Polis Memuru Sedat Gezer için şehidimizin ikameti olan Mezitli İlçemize bağlı Akdeniz Mahallesi’nde düzenlenen mevlid programına katıldı. Programda, Şehidimiz Polis Memuru Sedat Gezer ve bütün şehitlerimiz için Kur’an-ı Kerim ve Mevlid-i Şerif okundu, dualar edildi.

 

Vali Pehlivan, Şehidimizin eşi Medine Gezer, annesi Nafiye Gezer, aile mensuplarına ve yakınlarına taziyelerini, sabır ve başsağlığı dileklerini iletti.

 

Düzenlenen programlara; Mersin Milletvekili Ali Kıratlı, Cumhuriyet Başsavcısı Tolgahan Öztoprak, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Mustafa Kahveci, Mersin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erol Yaşar, Tarsus Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Aydın, Vali Yardımcısı İbrahim Küçük, Yenişehir Kaymakamı Nevzat Şengök, Mezitli Kaymakamı Alp Eren Yılmaz, Erdemli Kaymakamı Aydın Tetikoğlu, İl Emniyet Müdürü Mehmet Aslan, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ercan Atasoy, Sahil Güvenlik Akdeniz Bölge Komutan V. Oğuz Eryılmaz, kurum ve kuruluşların temsilcileri, Şehit yakınları, çok sayıda emniyet personeli ve vatandaşlar katıldı.