VAHAP SEÇER TOROSLAR HALKINA SESLENDİ: HİZMETE OY VERİN

CHP’li Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Toroslar’da mevcut imkanlar dahilinde yapılabilecek her şeyi yaptıklarını belirterek “Bugüne kadar Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin bırakın başkanını araçlarının dahi girmediği sokaklara Mersin Büyükşehir Belediyesinin araçları da girdi, başkanı Vahap Seçer de girdi. Toroslar’da yaşayan vatandaşlarım bu gerçekler ışığında 2024 seçimlerine gitsinler” dedi. Her vatandaşın siyasi görüşüne saygı duyduklarını kaydeden Vahap Seçer, “Belediye seçimlerine gittiğimizi unutmayalım. Siz hizmete oy vereceksiniz” ifadelerini kullandı.

 

“HAKLIYDIK, DİK DURDUK, SESİMİZ GÜR ÇIKTI”

 

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı ve CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Vahap Seçer, CHP Toroslar Belediye Başkanı Abdurrahman Yıldız’ın proje tanıtım toplantısına katıldı.

Burada bir konuşma yapan Vahap Seçer, Toroslar Belediyesinin MHP’li başkanıyla iyi ilişkiler kurduklarını ancak ülkedeki siyasi gerilim nedeniyle o ilişkilerin zamanla bozulduğunu anlattı.

“Ben bunun böyle olmasını arzu etmezdim” diyen Vahap Seçer, “Meclisteki tartışmaları izliyordunuz. O dönemde sıkıntılı anlar yaşadığımı söyleyemem. Haklı adam dik durur, sesi de gür çıkar. Biz haklıydık, dik durduk, sesimiz de gür çıktı” dedi.

 

“ESKİDEN ARAÇLARIN GİRMEDİĞİ SOKAKLARA BELEDİYE BAŞKANI OLARAK BEN GİRDİM”

 

Geride kalan 5 yıllık sürede, Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak Toroslar’da mevcut imkanlar dahilinde yapılabilecek her şeyi yaptıklarını söyleyen Vahap Seçer, “Bugüne kadar Büyükşehir Belediyesi’nin bırakın başkanını araçlarının dahi girmediği sokağa Mersin Büyükşehir Belediyesinin araçları da girdi, başkanı Vahap Seçer de girdi. Bugüne kadar olmayan şeyler yaşandı. Toroslar’da yaşayan vatandaşlarım bu gerçekler ışığında 2024 seçimlerine gitsinler. Siyasi bir görüşünüz var. Bir ideolojiniz var. Saygı duyarız. 8 ay önce sandığa gittiniz, oyunuzu kullandınız. Ama hak, adalet diyorsak bu seçimlerde belediye seçimlerine gittiğimizi unutmayalım. Halkımıza sesleniyoruz. Siz hizmete oy vereceksiniz. Bazı hassas duygularınızı, itikadınızı, milli duygularınızı okşayan, bunları kaşıyan, bunlar üzerinden sizi heyecanlandıran insanlara kulak asmayın. Onlar size onu gösterir, cambaza bak taktiği, bu taraftan başka işler yapar. Biz memlekette vatandaşlarımızın, tüyü bitmemiş yetimin hakkının haraç mezat birilerine peşkeş çekilmesine hep karşıydık. Karşı da çıkacağız. ‘En kahraman, en dürüst, en dindar benim, en halkçı en milliyetçi benim’ diyeceksin, ama aşağıda bir sürü şeytanlık, bir sürü işi çevirme. Bunu haykıracağız” ifadelerini kullandı.

 

“MERSİN’DE ADALETİ SAĞLADIK”

 

5 yıllık sürede Mersin’in bütün ilçelerine, bütün mahallelerine gittiklerini anlatan Vahap Seçer sözlerini şöyle sürdürdü:

“Mersin’in bütün ilçelerine, köylerine gittik. Bize oy verseniz de vermeseniz de Mersin’de adaleti getiren bir anlayışın belediye başkanı olarak sizlere hizmet etmeye geldik dedik. Ama aynı anlayışla, geçtiğimiz seçimde kayıtsız şartsız, hiçbir endişe duymadan, oyumuz Büyükşehir’de CHP’ye, Vahap Seçer’e diyen; bugüne kadar adaletsizlikten, ötekileştirilmekten, bir kenarda unutulmaktan şikayet eden insanların da arasından çıkmadık. Onlara da şunu dedirttik. Verdiğimiz oy ananızın ak sütü gibi helal olsun dedirttik. Mersin’de adalet böyle sağlandı. Batısı, doğusu, yerlisi buraya şu ya da bu şekilde gelen vatandaşlar, hepsi bizim için bu devletin, onurlu, eşit yurttaşıdır. Bizim bakış açımız budur. Partimiz Toroslar’da çok hızlı bir ivme kazandı. Bana diyorlar ki Toroslar’da aday tuttu diyorlar. İş farklı bir noktaya geldi. Kafa kafaya bir yarış var. Toroslar’da Abdurrahman Yıldız’ı, Mersin Büyükşehir’de şahsımı tekrar başkan seçtireceğiz. Bunu sizlerle birlikte başaracağız. Yolumuz açık olsun. Allah yardımcımız olsun.”