Zafer Bayramımız kutlu olsun

26 Ağustos’ta başlayan Büyük Taarruz, Türk halkının bağımsızlık mücadelesinde en önemli kilometre taşlarından birisi olmuştur.

zafer-bayramimiz-kutlu-olsun.jpg

Son Güncelleme 29 Ağustos 2022, 12:09

26 Ağustos’ta başlayan Büyük Taarruz, Türk halkının bağımsızlık mücadelesinde en önemli kilometre taşlarından birisi olmuştur. 30 Ağustos Başkomutanlık Meydan Muharebesi ile Kurtuluş Savaşımız kalıcı bir zaferle taçlanmış, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bu zafer sonrasında, tarihe altın harflerle kazınan, “Ordular ilk hedefimiz Akdeniz’dir ileri” emrini vererek, 9 Eylül 1922 tarihinde İzmir’in kurtuluşuyla sonuçlanan kutlu bir yolculuğu başlatmıştır.

 

 

30 Ağustos 1922’deki Büyük Zafer, bağımsız, laik ve demokratik Türkiye’nin kurulması önündeki engelleri kaldırmış, Türk Milletinin 19 Mayıs 1919’da Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde Samsun’da yaktığı özgürlük ateşi 29 Ekim 1923 tarihinde Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuyla taçlanmıştır.

 

Bugün bize düşen görev farklılıklarımızı bir zenginlik olarak benimseyerek, Türkiye Cumhuriyeti’nin ekonomik, sosyal, hukuk, demokrasi, insan hakları alanlarında dünyanın muasır medeniyetleri arasında yer alması için birlikte bu hedefe kilitlenmek olmalıdır.

 

Türk ihracatçıları, askeri zaferlerin, ekonomik zaferlerle kalıcı olabileceği bilinciyle 245 ülke ve gümrüklü bölgeye 248 milyar dolar ihracat yaparak ülkemize olan sorumluluğumuzu yerine getirdik.

 

Bizlere bu cennet vatanı bırakan Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını Büyük Zaferimizin 100. yıldönümünde şükranla ve özlemle anıyor, birlik ve beraberlikle şu anda yaşadığımız zorlukların üstesinden geleceğimize olan inancımızı paylaşıyor, 30 Ağustos Zafer Bayramımızı kutluyoruz.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı