Akdeniz’de metruk bina yıkımı sürüyor

Akdeniz’de metruk bina yıkımı sürüyor

Akdeniz Belediyesi, vatandaşların can ve mal güvenliğini tehdit eden, sosyal sorunlara yol açmasının yanında kent estetiğini ve görselliğini bozan harabe haldeki metruk yapıların yıkımını aralıksız sürdürüyor.

Akdeniz Belediyesi, sahiplerince terk edilen ve zamanla harabeye dönüştüğü için insanların can ve mal güvenliğini tehdit eden metruk yapıların yıkımına devam ediyor. Fen işleri ekipleri, son olarak Evci Mahallesi’nde bulunan, sahiplerince kullanılmayan 2 metruk yapının, ağır iş makineleri yardımıyla yıkımını gerçekleştirdi. Yıkıma tanık olan mahalle sakinleri, böylesi yapıların çocukları için büyük tehlikeler yarattığını ifade ederek yıkımdan duydukları memnuniyetlerini dile getirdi.

Başkan Gültak; “Metruk yapılar yoğun şikâyet konusu”

Akdeniz’de yoğun bir metruk yapı stoku olduğunu ifade eden Başkan Gültak, vatandaşlar ve muhtarlardan gelen şikâyetler ile yapı sahiplerinin talepleri doğrultusunda merkez-kırsal ayırımı yapmadan yıkım çalışmalarının aralıksız devam edeceğinin altını çizdi. Göreve geldiklerinin üzerinden geçen 2 buçuk yılda onlarca metruk yapının, ekiplerce yıkımının sağlandığını belirten Başkan Gültak; metruk yapıların madde kullanıcılarının uğrak yerine dönüştüğü için toplumsal sorunlara yol açtığını, bu tür evleri oyun alanına çeviren küçük çocukların can güvenliğini tehdit ettiğini, görsel kirlilik yarattığını kaydetti. Akdeniz Belediye Başkanı Gültak; “Metruk yapılarla ilgili muhtarlarımız ve vatandaşlarımızdan gelen her türlü talep ve şikâyet en kısa sürede değerlendirmeye alınıp gerekli yıkım çalışması en zaman içinde yerine getiriliyor. Gerek ekiplerimizin sahadaki tespitleri, gerekse halkımızdan gelen şikâyetler doğrultusunda harabeye dönüşen bu tür yapıların yıkımlarına aralıksız devam edilecek” diye konuştu.