Büyükşehir’in Yaz Konserleri Kente Yayılıyor

Mersin Büyükşehir Belediyesi, her özel günde olduğu gibi bu Babalar Günü’nde de babalara özel bir konser düzenledi. Sayapark AVM’de Büyükşehir’in Pop Orkestrası, Babalar Günü’ne özel düzenlenen konserde sahne aldı. Çocuklarıyla birlikte gezmeye gelen babalar keyifli bir gün geçirdi.
Büyükşehir’in Pop Orkestrası ile Türk Müziği Orkestrası da bir yandan ‘Yaz Dostum Konserleri’ ile kenti ezgilerle doldurmaya başladı. İlçe ilçe gezen sanat ekibi sayesinde Mersinliler yaz akşamlarında müziğin ve eğlencenin tadını doyasıya çıkarıyor.

Mersin Büyükşehir Belediyesi, her özel günde olduğu gibi bu Babalar Günü’nde de babalara özel bir konser düzenledi. Büyükşehir Belediyesi Pop Orkestrası, Babalar Günü’nde Sayapark AVM’de düzenlenen konserde sahne aldı. Çocuklarıyla birlikte gezmeye gelen babalar keyifli bir gün geçirdi.
“İlk defa böyle bir babalar günü kutlamasına şahit oldum”
Kızıyla birlikte gezmek için Sayapark’a gelen ve Babalar Günü Konseri ile karşılaştığını söyleyen Haluk Kanat, “Benim için sürpriz oldu. Ben çocuğumu getirdim gezmeye. Sonra baktım ki etkinlik düzenlenecek, çok güzel buldum. Mersin Büyükşehir Belediyesi’ni bu yaptığı güzel işten dolayı tebrik ediyorum. Bütün babalar adına bir baba olarak ben teşekkürlerimi sunuyorum. İnşallah bu tür faaliyetlerin devamını da bekliyoruz. Hakikaten çok mutluyum. İlk defa böyle bir babalar günü kutlamasına şahit oldum” dedi.
Servet Acar ise “Çok güzel olmuş. Buradan geçerken fark ettik, sürpriz oldu. Eğlendim, mutlu oldum. Başkanımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Yaz Dostum Konserleri ile Mersin müziğe doyuyor
Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Pop Orkestrası ile Türk Müziği Orkestrası Yaz Dostum Konserleri kapsamında Mersinlilerle buluşmaya başladı. Tarsus’tan Anamur’a ilçe ilçe gezen sanat ekibi yaz akşamlarını ezgilerle dolduruyor. 11 Haziran’da başlayan konserler ile Büyükşehir sırasıyla Mut, Tarsus, Silifke, Bozyazı, Anamur ve Aydıncık’ta müzikseverleri bir araya getirdi.
Büyükşehir’in Pop Orkestrası ile Türk Müziği Orkestrası’nın ilçe programları şöyle;
20 Haziran saat 19.00 Tarsus Yarenlik Alanı/ MBB Pop Orkestrası
21 Haziran saat 20.00 Tarsus Yarenlik Alanı/ MBB Türk Müziği Orkestrası
23 Haziran saat 19.30 Mut Taşhan/ MBB Pop Orkestrası
23 Haziran saat 20.00 Bozyazı Sahil Yaşam Parkı/ MBB Türk Müziği Orkestrası
24 Haziran saat 20.00 Anamur Yeni Cumhuriyet Meydanı/ MBB Pop Orkestrası
26 Haziran saat 19.00 Gülnar Pazar Yeri/ MBB Pop Orkestrası
27 Haziran saat 19.00 Gülnar Pazar Yeri MBB Türk Müziği Orkestrası
30 Haziran saat 20.00 Aydıncık Eskiyörük Mah. Köy Meydanı/ MBB Türk Müziği Orkestrası