CHP Yenişehir İlçede akıl tutulması! TAYAR TAHİROĞLU GİDİCİ Mİ?

CHP Yenişehir ilçe başkanı Tayar Tahiroğlu, kendisi gibi CHP’li olan ve Meclis toplantılarında Belediye Başkanının yanında tavır alan CHP’li meclis üyelerini disipline verdi! Disipline verilen meclis üyeleri ‘Böyle ilçe başkanı olur mu?’ diyerek şaşkınlıkla ilçe başkanının tavrını izliyorlar!! Tahiroğlu’nun önümüzdeki günlerde görevden alınması da bekleniliyor!

Yenişehir Belediye Meclis toplantısı öncesinde meclis üyelerini, meclise sunulan hizmetlerle ilgili çalışma raporlarına ‘olumlu oy vermeyeceksiniz’, ‘Ya benim yanımda yada Abdullah Özyiğit Başkanın yanında olacaksınız’ tehtidi yaptığı ileri sürülen İlçe Başkanı Tahiroğlu, kendinden olmayan Yenişehir Belediye Meclis üyesi, Murat sakuçoğlu, Musa taş, Mehmet akkaş, Sevgi uğurlu, Hulya toy, Destina albayrak, Hasan Togay, Vahap duzova,
İzzet meriş, Metin solunoğlu, Abuzer döndaş, Harun Gökalp, Hasan özcan, Şenol ışık ve Cevdet Yılmaz’ı disipline verdi.

Uzun bir süredir Yenişehir Belediye meclisini kitlemek için uğraştığı da iddia edilen Tahiroğlu’nun, Depremzedelerin gelecekleri ve yaşamları ile ilgili yoğun çalışan Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit ve onu destekleyen meclis üyelerini disipline vermesi ‘akıl tutulması’ olarak değerlendirildi. CHP Yenişehir örgüt tabanında yayılan kulislerde, Tahiroğlu’nun önümüzdeki günlerde görevden alınması da bekleniliyor!

Sürekli bir tertip içinde olduğu öne sürülen İlçe Başkanı Tahiroğlu’nun tavırlarına ilişkin, Yenişehir Belediye Baişkanı Abdullah Özyiğit’in de bir açıklama yapması bekleniyor. Öte yandan, İlçe başkanı Tahiroğlu’ndan yana tavırlarıyla bilineen Büyükşehir ve Yenişehir Belediye Meclis üyesi Gülcan Kış’ın, mililetvekilliği aday adaylığı için meclis üyeliğinden istifa ettiği öğrenildi.