Çocuklar Havuzda Anneler Gezide

Akdeniz Belediyesi’nin yaz okulu kapsamında verdiği ücretsiz yüzme kursları başladı.
Akdeniz Belediyesi’nin düzenlediği yaz okulu kapsamında verilen ücretsiz yüzme kursu başladı. Madımak Parkı’nda kurulan portatif yüzme havuzuna giren çocuklar hem yüzmeyi öğreniyor hem de sıcak havada serinliyor. Çocuklarını kursa getiren annelerin de farklı kentlere düzenlenecek geziler için kayıtları alınıyor.
Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün düzenlediği ücretsiz yüzme kursuna bu yıl; 2010 ila 2016 yılları arası doğumlu çocukların kayıtları yapıldı. Yüzme kursuna katılan çocuklar, uzman eğitmenler gözetiminde bir yandan yüzme öğrenirken; diğer yandan da 40 dereceye varan sıcaklarda hem serinledi hem de yaşıtlarıyla birlikte keyifli dakikalar geçirdi. Akdenizli çocuklar, kendilerine bu imkânı sağladığı için Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak’a teşekkür etti.
Madımak Barış ve Kardeşlik Parkı içinde bulunan belediyeye ait halı saha yanında kurulan portatif havuzunda verilen ücretsiz yüzme kursuna çocuklarını getiren anneler de daha önce tanık olmadıkları bu hizmetten büyük sevinç ve memnuniyet duyduklarını ifade ederek, Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak ve emeği geçenlere teşekkürlerini dile getirdi.
Anneler de geziye götürülecek
Yaz okullarına gelen çocuklar, hem yaz tatilini en verimli şekilde geçirip arkadaşlarıyla eğleniyor, hem de yüzmede kendilerini geliştirebiliyor. Öte yandan; yüzme kursuna gelen çocukların anneleri, Akdeniz Belediyesi’nin düzenlediği ve kadınların farklı kentlerde bulunan tarihi, turistik, kültürel ve doğal mekânları gezme imkânı bulduğu gezilere katılmak istediklerini söylediler. Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’nün ücretsiz sunduğu gezilere büyük ilgi duyduklarını ve katılmak istediklerini dile getiren annelerin kayıtları yetkililerce alınarak, gerçekleşecek en yakın gezi programına katılmaları sağlanacak.