Gençler Türkiye Judo Şampiyonası sona erdi

Spor Kenti Kocaeli’nde düzenlenen 2023 Spor Toto Gençler Türkiye Judo Şampiyonası’nın son gününde 56 madalya sahiplerini buldu.

gencler-turkiye-judo-sampiyonasi-sona-erdi.jpg

Spor Kenti Kocaeli’nde düzenlenen 2023 Spor Toto Gençler Türkiye Judo Şampiyonası’nın son gününde 56 madalya sahiplerini buldu.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde Türkiye Judo Federasyonu ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü iş birliğinde organize edilen 2023 Spor Toto Gençler Türkiye Judo Şampiyonası sona erdi. Şampiyonaya 56 ilden 338 kadın ile 421 erkek olmak üzere 759 sporcu, antrenör, hakem ve kulüp yöneticisi katıldı.

1. GÜN KOCAELİ 4 ALTIN TOPLAMDA 13 MADALYA İLE İLK SIRADA

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı Spor Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen Spor Toto Gençler Türkiye Judo Şampiyonası tamamlandı. Şehit Recep Topaloğlu Spor Salonu’nda gerçekleşen şampiyonanın ilk gününde müsabakaların başlamasından önce Kahramanmaraş merkezli 11 ilde yaşadığımız asrın felaketinde hayatını kaybedenler için saygı duruşu yapıldı. Organizasyonun birinci gün karşılaşmaları sonunda il sıralamasında; Kocaeli 4 altın, bir gümüş ve 8 bronz madalya ile ilk sırada yer aldı. Konya ikinci sırayı 2 altın, bir gümüş ve 2 bronzla, üçüncülüğü Manisa; bir altın, 2 gümüş ve 2 bronz madalya ile elde etti.

İL SIRALAMASINDA; KOCAELİ ŞAMPİYON

Spor Kenti Kocaeli’de iki gün süren müsabakalar sonunda il sıralamasında; Kocaeli 5 altın, bir gümüş ve 9 bronz madalya birinciliği elde ederken, İstanbul kazandığı 3 altın, 3 gümüş ve 2 bronz ile ikinci, Manisa 3 altın, 2 gümüş ve 3 bronz madalya ile üçüncü oldu. Öte yandan Spor Kenti Kocaeli’de Judo fırtınası esmeye devam edecek. Gençler Türkiye Şampiyonası’ndan sonra Büyükler Türkiye müsabakaları da Şehit Recep Topaloğlu Spor Salonu’nda yapılacak. 15-16 Mart tarihlerinde düzenlenecek olan 2023 Spor Toto Büyükler Türkiye Judo Şampiyonası’na ise 42 ilden 218 kadın ile 346 erkek judocu başvuru yaptı.

JUDOKALAR SPOR KENTİ KOCAELİ’NDEN MUTLU AYRILDI

Müsabakalarda şampiyon olan judokalar spor kenti Kocaeli’nden mutlu ayrıldı. Şampiyona, son gün yapılan müsabakaların ardından tamamlandı ve dereceye giren sporculara madalyaları verildi.

7 sıkletinde madalya kazanan judokalar şöyle belirlendi:

Kadınlar:

48 kilo: 1. Merve Azak (Kocaeli), 2. Zilan Ertem (Manisa), 3. Elif Kırt (Kocaeli), 3. Merve Nur Alkış (İzmir).

52 kilo: 1. Şeyma Yıldırım (Konya), 2. Yağmur Nisa Demir (İstanbul), 3. Meryem İclal Arslan (Konya), 3. Pınar Boğa (Manisa).

57 kilo: 1. Ayşenur Budak (Kocaeli), 2. Reyhan Oğuz (Denizli), 3. Ayşenur Karadağ (İstanbul), 3. Helin Kaydu (Konya).

63 kilo: 1. Aysun Ağdeve (Manisa), 2. Sıla Ayan (Ankara), 3. Beyzanur Yıldıztekin (Kocaeli), 3. Betül Comart (Ankara).

70 kilo: 1. Ecem Baysuğ (Samsun), 2. Rümeysa Koto (İstanbul), 3. Elif Kuşku (Edirne), 3. Sümeyye Kaya (Manisa).

78 kilo: 1. Şeyda Nur Çiçek (Manisa), 2. Elif Başkut (Edirne), 3. Gizem Korkmaz (İzmir), 3. Gülsüm Ağaç (Ordu).

+78 kilo: 1. Duygu Dirgen (Manisa), 2. Öznur Efe (Manisa), 3. Yağmur Yılmaz (Trabzon), 3. Hatice Özlem (Kocaeli).

Erkekler:

60 kilo: 1. Yunus Emre Esenboğa (İstanbul), 2. Enes Uslu (Kahramanmaraş), 3. Enes Batuhan Kabaklı (Ankara), 3. Berkay Aydın (Kocaeli).

66 kilo: 1. İbrahim Demirel (Kocaeli), 2. Davut Toktay (Samsun), 3. Ali Bozkurt (Kocaeli), 3. Enes Çakan (Kocaeli).

73 kilo: 1. Abdullah Turgut (Konya), 2. Yücel Göker (Konya), 3. Talha Büyükeser (Konya), 3. Hidayet Adıyaman (Kocaeli).

81 kilo: 1. Erman Gürgen (Kocaeli), 2. Selahattin Elbaş (Konya), 3. Mertcan Kömpe (Samsun), 3. İbrahim Melih Şahin (Çorum).

90 kilo: 1. Suat Can Yapıcı (İstanbul), 2. Mevlüt Öztaş (Konya), 3. Fırat Karacan (İstanbul), 3. Yalçın Çalık (Konya).

100 kilo: 1. Sidar Akkuş (İstanbul), 2. Cihan Ayberk Tiyek (İstanbul), 3. Yakup Kara (Konya), 3. Halil Buran (Balıkesir).

+100 kilo: 1. İbrahim Tataroğlu (Kocaeli), 2. Recep Ergin (Kocaeli), 3. Mehmet Emin Çolakçivi (Manisa), 3. Tunahan Tutar (Kocaeli).

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı