Lüleburgaz’da sanata “engel” yok!

Lüleburgaz Belediyesi 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde anlamlı bir farkındalık etkinliğine imza atacak.

luleburgazda-sanata-engel-yok.jpeg

Lüleburgaz Belediyesi 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde anlamlı bir farkındalık etkinliğine imza atacak. Çocuk Hakları Birimi’nin düzenlediği etkinlik kapsamında engelli çocuklar günü belediyede ağabey ve ablalarıyla birlikte çalışarak geçirecek. Bunun yanı sıra LYKA’da saat 13.00 ile 17.00 arasında “Sanata Engel Yok” sloganıyla ahşap boyama, kil ve mandala atölyeleri gerçekleştirilecek. 

 

Lüleburgaz Belediyesi 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde, önemli bir farkındalık etkinliğine imza atacak. Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü’ne bağlı Çocuk Hakları Birimi tarafından gerçekleştirilecek farkındalık etkinliği kapsamında engelli çocuklar saat 13.30’da Lüleburgaz Belediyesi’nde ağabey ve ablalarıyla iş başı yapacak. 

 

“Hepimiz eşitiz”

 

Ağabey ve ablalarıyla birlikte çalışacak olan çocuklar 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde “Hepimiz eşitiz” mesajı vererek zihinlerdeki engelleri yıkmaya yönelik farkındalık mesajı verecek. Bununla birlikte saat 14.00’de Lüleburgaz Belediye Hizmet Binası’nda günün anlam ve önemine ilişkin resim sergisi düzenlenecek. 

 

“LYKA’da eğitici atölyeler”

 

Tüm bunlarla birlikte saat 13.00 ile 17.00 saatleri arasında Lüleburgaz Yıldızları Kadın Akademisi’nde (LYKA), eğitici atölyeler gerçekleştirilecek. Çocuklar ahşap boyama, kil ve mandala atölyelerinde doyasıya eğlenceli vakit geçirecek. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı