MHP’li Yıldız, savcılara Kılıçdaroğlu’nun yargılanması için yol gösterdi: Kamu davası açılabilir

28 Mayıs Cumhurbaşkanı Seçimi’nin de gerçekleşmesiyle süceç tamamlandı. Türkiye, yeni kurulacak hükümetin alacağı kararlara gözünü çevirmiş durumda. Vatandaşlar iktidar tarafından çözülmesi gereken birçok sorunla boğuşurken Cumhur İttifakı kanadı, siyasetteki tartışmaları sürdürmeye devam ediyor. MHP’li Yıldız, Kılıçdaroğlu’nun milletvekili seçilmediği için dokunulmazlığının sona erdiğini belirterek hakkında oluşturulan fezlekelerin iddianameye dönüştürülmesi gerektiğini savundu.

Seçimler bitti sandık sürecinde yaşanan gerginlik sürüyor. MHP Hukuk ve Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu hedef alan ve yargılanmasına ilişkin yol gösteren paylaşımlarda bulundu. Yıldız, Cumhuriyet Başsavcılıklarının Kılıçdaroğlu’na ait olan 28 adet fezlekeyi iddianameye dönüştürerek kamu davası açabileceğini söyledi. Yıldız, “28 adet fezlekeyi iddianameye dönüştürerek kamu davası açabilir” diye yazdı.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Hukuk ve Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız, 28. dönemde TBMM’de yer almayacak olan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yargılanmasını istedi.