Sporda bütün dünyanın konuştuğu bir Kocaeli için

Büyükşehir’in Spor Okulları projesi kapsamında görev alan antrenörlere yönelik hizmet içi eğitim verildi Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan Ücretsiz Spor Okulları projesinde görevli alanında uzman antrenörlerin gelişimine katkı sağlamak ve çalışmalarına bilimin ışığı altında rehberlik etmek amacıyla hizmet içi eğitim düzenlendi.

sporda-butun-dunyanin-konustugu-bir-kocaeli-icin.jpg

Büyükşehir’in Spor Okulları projesi kapsamında görev alan antrenörlere yönelik hizmet içi eğitim verildi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan Ücretsiz Spor Okulları projesinde görevli alanında uzman antrenörlerin gelişimine katkı sağlamak ve çalışmalarına bilimin ışığı altında rehberlik etmek amacıyla hizmet içi eğitim düzenlendi. Mesleki ve kişisel gelişimlerine katkı sağlayan spor eğitimlerinde güncel ve bilimsel yaklaşımların kazandırıldığı, birbirinden özel tema ve farklı başlıkları içeren üç gün süren eğitim ile sporda devamlılığı sürdürmek ve yenilikleri yakından takibi sağlandı.

 

BİLGİ VE TECRÜBE PAYLAŞIMI

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi’ne bağlı İzmit Necip Fazıl Kısakürek Akademi Lise Konferans Salonu’nda gerçekleşen hizmet içi eğitimde; uzman akademisyenler ve eğitmenler sunumlarıyla antrenörlere birbirinden kıymetli akademisyenler bilgi, tecrübe ve deneyimlerini paylaşımı yaptı. Açılış konuşmasında çocuklar ve gençler hangi spor dalını seviyorlarsa, hangi dala yetenekleri olduğunu düşünüyorsa, o branşa teşvik edilmesinin altını çizen Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Şemsettin Yıldırım, “Spor Okullarımızda yeni dostluklar, arkadaşlıklar kuruluyor. Kafaca ve vücutça sağlıklı nesiller yetiştirilmesine katkı sağlanıyor. Türkiye Yüzyılı yolunda yeni nesilleri sizlerle yetiştiriyoruz.” şeklinde konuştu

 

SPORCUNUN GÜVENİNİ KAZANMAK ZAMAN ALIR

Eğitimin ilk günü birinci oturumunda ‘Sporcu – Antrenör İlişkileri ve Etkili İletişim’ konusunda SAÜ Spor Yöneticiliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hakan Kolayiş iyi bir antrenörün yapması gerekenleri anlattı. Eğitimin ikinci günü ikinci oturumunda ‘Sporcularda Etik Yaklaşımlar’ konusunda SAÜ Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nevzat Mirzeoğlu, “Etik ve değerleri daima toplumsal hayatın merkezinde konumlandırarak hareket etmemiz ve sportif uygulamaları da bu yönde gerçekleştirmemiz gerektiğidir” ifadesini kullandı.

 

ALT YAPI ÇALIŞMALARI GELİŞTİRİLEREK SÜRDÜRÜLMELİDİR

Eğitimin üçüncü günü üçüncü oturumunda ‘Antrenman Bilimi, 6-14 yaş için uygulamalar’ konusunda SAÜ Antrenörlük Eğitimi Bölüm Başkan Yardımcısı Dr. Volkan Sert, antrenörlerin sadece kendileri konuşması dışında aynı zamanda sporcuyu da dinlemeye önem göstermeleri gerektiğini söyledi. Eğitimlerin son oturumunda ‘Yerel Yönetimlerde Spor Eğitimi’ konusunda eğlenceli bir sunum gerçekleştiren Kocaeli Üniversitesi Rektör Danışmanı Prof. Dr. Levent Atalı’yı eğitmenler ilgiyle dinledi. Ailece hayatın her alanında spor yaptıklarını ancak bunu doğru ve düzenli bir şekilde gerçekleştirmesi gerektiğini eğitmenlere anlatan Prof. Dr. Levent Atalı keyifli ve bir o kadarda neşeli sunumu büyük alkış aldı.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı