Tarsus İş dünyasından ‘’Yardım Kampanyası’’

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde yaşanan iki büyük deprem ve etkilenen 10 il ile asrın felaketini yaşayan Türkiye yaralarını sarmak için tek yürek olmaya başladı.

İş dünyasının çatı kuruluşu Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Oda ve Borsalar koordinasyonunda üyelerinin de desteğiyle yardım kampanyası başlattı. ‘’Gün birlik olma günü’’ mesajı iletilerek şu şekilde açıklama yapıldı:

‘’Bilindiği üzere son bir asırda yaşadığımız en büyük felaketlerden birisi olarak Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri merkezli depremler meydana gelmiştir. Kahramanmaraş dâhil 10 ilimizde meydana gelen bu depremler büyük ölçüde yıkıma yol açmış olup, hepimizde derin bir üzüntüye neden olmuştur.

Yaşanan bu büyük felaket nedeniyle acil temizlik ve gıda maddelerine ihtiyaç duyulmuş olup, bu durumu fırsat bilerek fiyat artışı yapanları ayrıca uyarıyor, vicdanlı ve adaletli olmaya davet ediyoruz.

Bu felaket dolayısıyla TOBB öncülüğünde bir yardım kampanyası başlatılmış olup, kampanyaya katılmak isteyen üyelerimizin nakdi bağışlarını aşağıda belirtilen TOBB- Deprem Felaketi Yardım Hesaplarına yapabileceğini bildirir, bu vesileyle yardımlaşma ve dayanışma duygusunun en yoğun yaşandığı bu günlerde deprem dolayısıyla bir kez daha vefat eden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar dileriz. Gün birlik olma günü’’