Tarsus’un Duayen Siyasetçisi Bedrettin Sarpkaya gündemden düşmüyor!

 

 

Tarsus Belediyesi eski Başkanı, sevilen Duayen CHP’lisi Sarpkaya, Tarsus siyasetinin aranılan ağabeyi oldu.

 

Tarsus siyaset meydanında, akılcı ve yapıcı öneri ve fikirleriyle, danışılan, akıl alınan siyasetçi konumunda bulunan ve yıldızı sürekli parlayan Bedrettin Sarpkaya’ya son yıllarda gerek siyasetçiler, gerekse gazeteciler büyük ilgi gösteriyor.

Tarsus’ta 7’den 70’e herkesin sevdiği Bedrettin Saprkaya için

Tarsus’lu gazeteci-yazar ve şair Seyfi ZEYREK düşüncelerini ve sevgisini bakın nasıl dile getirmiş:

 

“BENZEMEZ KİMSE SANA….

İNSAN SEVGİSİ İLE DOLU BİR İNSAN…

 

SİYASETTE 60 YIL.. İNSANLIĞA VE SİYASETE ADANMIŞ BİR ÖMÜR..”Geleninde arkasında, gideninde…”

 

Uzun bir ömür yolculuğunu; mücadele ile, inandığı ilkeleri savunarak ve halkının, milletinin yanında dimdik durmak ile geçiriyor……Dağ, taş, dere, tepe demeden sağlık sorunlarını bile

hiçe sayarak demokrasi uğruna harcanan 60 yıl… #BEDRETTİNSARPKAYA… Akıl almaz bir eforla bugün dahi TARSUS için gecesini gündüzüne eklemektedir….

#SARPKAYA gibi hizmet ve insan

değerlerinin ön planda olduğu ve menfaatten uzak yaşayan şahsiyetlerin yok olduğu bu zamanda #BEDRETTİNBAŞKAN bir efsanenin, demokrasi efsanesinin kahramanı değil, bizzat o efsanenin kendisidir, yaratıcısıdır.

Bu yazıların ve söylemlerin hiçbiri mütevazi, şefkat ve sevgi dolu #SARPKAYA’ya “GAZ” vermek “POHPOHLAMAK” anlamlarının çok ötesindedir… Çünkü o bu gibi “Lüppen” tavırların çok ötesindedir. Gerçek bir halk adamıdır…

Maksat ve muradım bugünden yarına uzanan nesillere nesli tükenmekte olan bir insan profilini tanıtmak ve “Sezar’ın hakkını Sezar’a vermektir”

SEN HEP YANIMIZDA OL BAŞKAN #SARPKAYA