YENİ Veeam Veri Platformu İşlerin Duraksamasını Engelliyor

Modern veri korumada lider Veeam® Yazılım’ın Veeam Backup & Replication™ (VBR) içeren YENİ Veeam Veri Platformu tek bir platformda daha önce hiç olmadığı kadar gelişmiş veri güvenliği, kurtarma ve hibrit bulut özellikleri sunuyor.

yeni-veeam-veri-platformu-islerin-duraksamasini-engelliyor.jpg

Modern veri korumada lider Veeam® Yazılım’ın Veeam Backup & Replication™ (VBR) içeren YENİ Veeam Veri Platformu tek bir platformda daha önce hiç olmadığı kadar gelişmiş veri güvenliği, kurtarma ve hibrit bulut özellikleri sunuyor. Veeam Veri Platformu v12, sunduğu en iyi güvenli yedekleme ile hızlı ve güvenilir kurtarma özelliği sayesinde işlerin duraksamasını engelliyor. Karmaşık ve genişleyen BT ortamlarında Bulut, Sanal, Fiziksel, SaaS ve Kubernetes uygulamalarını korumak için üç kurumsal sürümde sunulan ürün, Veeam’in sunduğu en yeni özellikleri tek bir çözümde bir araya getiriyor. Böylece kesintilerden hatalara ve fidye yazılımlarına kadar her kuruluş giderek artan zorluklarla daha kolay mücadele edebiliyor.

“Kurumlar her zamankinden çok daha savunmasız. Geçtiğimiz on iki ay içinde kurumların %85’i en az bir kez saldırıya uğradı; bu oran geçen yıl %76’ydı” diyen Veeam CTO’su ve Ürün Stratejilerinden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Danny Allan şunları söyledi: “BT liderlerinin yeterince korunamadıklarını düşündüklerini biliyoruz. BT ortamları daha kompleks ve zorlu hale gelmeye devam ettikçe Modern Veri Korumanın genel siber hazırlık planına entegre edilmesi gereği de daha görünür oldu. Veeam çözümlerinin en iyilerini bir araya getirerek kesintisiz güvenlik, güvenilir veri kurtarma ve güvenilir veri özgürlüğü sağlayan tek bir platform sunan Veeam Veri Platformu, müşterilerimize ihtiyaçlarına uygun ve iş süreçlerini devam ettirmelerini sağlayan en doğru çözümden yararlanmaları konusunda seçenek vermek için tasarlandı.”   

Veeam’in kapsamlı izleme ve analiz çözümü YENİ Veeam Veri Platformu, Advanced ve Premium Sürümleri’yle akılcı içgörüler sunarak ve sorunların kolayca görülmesine ve sorunların ortaya çıkmadan önce tespit edilip çözülmesine yardımcı olurken, kritik verileri en üst düzeyde koruyor. Özellik sayısını artıran son sürüm daha fazla Veeam yedekleme çözümünü Veeam Backup for Microsoft 365 dahil destekliyor. Ayrıca yeni izleme ve görünürlük özellikleri arasında değişmezlik raporlaması ve çoklu bulut için veri koruma durumları da yer alıyor. Böylece işletmelerin veri koruma stratejilerine her zamankinden daha fazla değer ve içgörü sağlanıyor.

Veeam Veri Platformu bir işletmenin faaliyetlerini sürdürmesi için gereken üç temel gereksinimi karşılıyor: veri güvenliği, veri kurtarma ve platform ya da buluta bağlı kalmadan istediğiniz yerde veri yedekleme ve veri kullanma özgürlüğü. Platformda üç kurumsal sürüm bulunuyor: Foundation, Advanced ve Premium. Tüm sürümler Veeam’in ödüllü VBR ve Anında Kurtarma özelliklerini içeriyor; Advanced ve Premium sürümleri ayrıca izleme, analiz ve kurtarma gibi gelişmiş dayanıklılık özellikleri de sunuyor.

  • Veeam Backup & Replication v12  ile sektörün en eksiksiz veri korumasını sunan Foundation Sürümü  500’den fazla yeni özellik ve iyileştirme içeriyor.
  • Advanced Edition, Veeam Backup & Replication v12’yi Veeam ONE (ONE) ile birleştirerek müşterilere yedekleme veya kurtarma sorunlarını başlamadan önce tespit edip çözmek için detaylı, zekice takip ve izleme imkanı sunuyor. 
  • Premium Sürümü, VBR, ONE ve Veeam Recovery Orchestrator (VRO) ile en üst düzey kurumsal Modern Veri Koruma ve kurtarma yetkinliğine sahip. Diğer sürümleri temel alan Premium, sıfıra yakın RPO’lar (Recovery Point Objectives) ile kompleks veri kurtarma süreçlerinin tam otomasyonunu sağlarken test sürecini otomatikleştiriyor ve tek tıkla kurtarmanın verdiği güvenle eksiksiz bir veri esnekliği kazandırıyor. Ayrıca Premium sürüm müşterileri bir fidye yazılımı ya da siber saldırı durumunda 5 milyon dolara kadar veri kurtarma maliyetini karşılayan yeni Veeam Fidye Yazılımı Garantisi’nden de yararlanabiliyor. 

Veeam Veri Platformu’nun tüm sürümleri, VBR v12’nin endüstri lideri son yedekleme ve kurtarma teknolojisini temel alıyor. Hibrit bulutta felaket veya siber saldırılar karşısında güven sağlayan kurumsal sınıf kurtarma yeteneklerini geliştiren yeni işlevler arasında şunlar yer alıyor:

  • YENİ Doğrudan nesne deposuna yedekleme: Performanstan ödün vermeden şirket içi ve bulut nesne depolamanın sınırsız ölçeklenebilirliğinden tam olarak faydalanabilirsiniz. Yedeklerinizi, hedeflerinizi karşılamak için gereken performansla doğrudan Veeam’in şirket içi nesne depolama iş ortaklarından oluşan geniş ekosistemine gönderebilir veya uç konumlarınızı doğrudan bulut nesne depolama alanında yedekleyebilirsiniz.
  • Her iş yükü için güvenilir sabitlik: Şirket içi nesne, blok ve dosya depolama, güçlendirilmiş depolar ve veri tekilleştirme özellikli depolama cihazları, bulut nesne depolama ve teyp dahil olmak üzere güvenilir satıcıların kurumsal düzeyde sunduğu kapsamlı değişmezlik seçenekleri sayesinde bir siber saldırıdan sonra yedeklerin her zaman geri yüklenebildiğinden emin olabilirsiniz.
  • Siber esneklik: Tüm iş yükleri için otomasyona ve etkinliği kanıtlanmış kurtarma düzenlemesine ek olarak yalnızca temiz verileri tespit etme, bildirimde bulunma ve geri yükleme özellikleriyle fidye yazılımı saldırılarına en hızlı yanıtı verme olanağı sağlar. Çok faktörlü kimlik doğrulama (MFA), Windows için parolasız hizmet hesapları (gMSA) ve Linux için tek kullanımlık kimlik bilgileri ile sıfır güven yolculuğunu güçlendirirken, Kerberos’a ve IPv6’ya özel sunulan ortam desteği ile siber saldırılara karşı savunmayı güçlendirir.
  • Hibrit bulut optimizasyonu: Buluta özgü AWS ve Microsoft Azure iş yükleri için değişmez yedekleme sağlama, lift-and-shift iş yükleri için yeni bulutla entegre aracılar sunma, birleşik bulut izleme ve raporlama özellikleriyle hibrit bulutta daha da fazla verimlilik ve güvenlik elde etmenize yardımcı olur.
  • Ekosistem Mükemmelliği: Veeam Universal Storage API 2.0 ve YENİ Smart Object Storage API, kurumsal ölçeklenebilirlik ve şirket dışı esneklik konusunda daha da fazla geleceğe hazırlık sağlıyor. Veeam’in ekosistem tedarikçileri olan Pure Storage, Scality ve Object First bu yeni API’lerle entegre olan lansman iş ortakları arasında yer alıyor.

YENİ Veeam Veri Platformunun Premium Sürümü, kurtarma süresini kısaltarak iş esnekliği sağlayan en güçlü araçlardan biri olan kurtarma orkestrasyonu özelliğini de içeriyor. Böylece işletmeler bir felaketten kurtulmak için gereken planlama, test ve düzenleme adımlarını otomatikleştirerek operasyonları basitleştirebiliyor ve yedeklemenin uygunluğunu kanıtlayabiliyor. Veeam Veri Platformu artık Microsoft Azure’a otomatik, düzenlenmiş kurtarma, sanal makineler (VM’ler) olarak Veeam Agents yedeklerinin anında geri yüklenmesi ve temiz, fidye yazılımsız veri kurtarmaları için otomatik kurtarma geri dönüşü gibi özellikler sunuyor.

Platform uzantıları Veeam Veri Platformu sürümlerinden herhangi birine eklenebilir ya da Kasten K10 by Veeam, Veeam Backup for Microsoft 365 ve Veeam Backup for Salesforce ile Kubernetes yedeklemesi için kullanılabilir.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı