Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan seçim için 14 Mayıs mesajı:

Son Güncelleme 22 Ocak 2023, 20:59

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan seçim için 14 Mayıs mesajı: 10 Mart’ta tarihi açıklayacağız, 60 günlük sürede YSK değerlendirecek

 Bursa’da gençlerle bir araya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, 14 Mayıs olarak işaret edilen seçim tarihiyle ilgili konuştu. Erdoğan, “10 Mart’ta Cumhurbaşkanı olarak bu yetkimizi kullanacağız ve 60 gün süre var o süreyi de YSK değerlendirecek.” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bursa’da gençlerle bir araya geldi. Gençlerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 14 Mayıs olarak işaret edilen seçim tarihiyle ilgili konuştu.

“10 MART’TA YETKİMİZİ KULLANACAĞIZ”

Erdoğan, “Birileri hedef saptırmaya gayret ediyor. Bu bir erken seçim falan değil, seçimi öne almak. Yapılan bu. Bir diğer adım olarak da biz burada aslında bir güncelleme yaptık. Resmi olarak Cumhurbaşkanı’nın bir yetkisi var. 10 Mart’ta Cumhurbaşkanı olarak biz bu yetkimizi kullanacağız ve ondan sonra 60 gün süre var. O süreyi de YSK değerlendirecek.” ifadelerini kullandı.

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şu şekilde:

“Bugün önümüzdeki seçimlerde ilk defa oy kullanacak siz gençlerimizden beklentimiz elinizin altındaki imkanlarla dünyayı ve ülkemizi en iyi, en doğru şekilde okumanızdır. Maziden atiye sağlam bir köprü kurmadan, bu okumayı güçlü bir şekilde yapmadan, nerede bulunduğumuzu özellikle nereye gideceğimizi de bilemeyiz. Biz her konuda olduğu gibi, bu hususta da siz gençlerimize güveniyoruz.

“NÖBETİ SİZLERE DEVREDECEĞİZ”

Birileri gibi gençlerimizi iradesi ipotek altında tutulacak vitrin süsü, konu mankeni olarak asla görmedik, görmüyoruz. Türkiye Yüzyılı’nı birlikte biçimlendirelim, birlikte planlayalım, birlikte inşa edelim. Çünkü biz başlatacağız ve sonra nöbeti sizlere devredeceğiz. Gençlerimizle yapacağımız nöbet değişiminin vaktinin de yaklaştığını biliyoruz. Kendimizi artık gençlerimizin devrinin misafirleri olarak görüyoruz.