Mezitli Belediyesi’nin Kasası Boşaltılıyor İddiası           

Belediye gelir gider tablosunda bir hayli yüklü geliri olan belediyenin kasası nasıl boşaltılıp tam takır hale getirildi

 

Mezitli Belediyesi’nin Kasası Boşaltılıyor İddiası

Son dönemlerde eleştirilerin odağı haline gelen Mezitli Belediye başkan adayı Neşet Tarhan, yeniden tartışmalara konu oldu. Belediye kasasının boşaltıldığı iddialarıyla ilgili henüz bir açıklama yapılmazken belediye bütçesinin keyfi bir şekilde kullanılması, ‘’belediye kasası boşaltılıyor’’ tartışmalarını beraberinde getirdi.

 

İDDİALAR NELER

Başkan Tarhan’ın yeniden aday olma sürecinde 80 milyon liralık bir çekin Ankara’ya götürüldüğü ve aday yapılmayınca çekin ne olduğu iddialardan biri.. Marina’da tanesi 15.000 liraya olan şarapları açıp eğlenen kadınların kim oldukları merak ediliyor. Mezitli belediye bünyesinde çalışan kültür ve özel kalem müdürlerinin hesapları araştırılması sonucunda ortaya çıkacak gerçekler… Belediye bütçesinden 3 Ocak’ta yapılması planlanan konser gerçekleşmediği hale konser gerçekleşmiş gibi para kesilmesi, tartışmalara yol açtı. Nereye gitti bu paralar? Sanatçı Tuğba Özbay’ın başkan Tarhan’a methiyeler dizmesi için ne kadar ücret ödendi? Ak Parti’ye çalıştıkları bilindiği halde belediyenin kültür birimi bünyesinde son 6 ayda kimlere memuriyet verildi? Seçim sürecinde yanında koruma olarak gezmeleri için Bahçe Mahallesi’nden tutulan 5 kişi, maaşını nereden alıyor ve iş girişleri nereden yapıldı? Mezitli Erdemli sahil yolu projesi ile bisiklet yürüyüş yolu ihalesi, kendi imza yetkisi olmadığı için yeni memur ettiği bir hanım efendi tarafından imzalanmış mıdır? Son olarak imza yetkisi 15 Mart’ta sona ermeden hemen önce Neşet Tarhan, yakın çalışma arkadaşları olan 13 kişiyi işten çıkartıp 400 bin ile 600 bin TL arası kıyak tazminat vermiş midir?

 

NELER OLUYOR

Belediye gelir gider tablosunda bir hayli yüklü geliri olan belediyenin kasası nasıl boşaltılıp tam takır hale getirildi, kasadaki her kuruşun Mezitli halkına ait olduğu paralar kimler uğruna peşkeş çekildi ve çekiliyor? CHP’nin çalışkan adayı Ahmet Serkan Tuncer’in seçimleri kazanmaması için her türlü ayak oyunlarına başvuran ve her türlü mobbing yapma, işe alma, işten çıkarma, karalama işlerine bulaştığı iddia edilen Neşet Tarhan’ın, giderayak kasayı boşaltıp personel maaşlarını ödenmez hale getirmek istediği iddia edilmektedir. Doğru mudur sayın Tarhan?