Özel öğrencilerden Anne Kurabiyesi

Cemil Meriç Engelsiz Yaşam Merkezi ve Nuh Çimento Özel Eğitim Meslek Okulu özel öğrencileri Anne Kurabiyesi isimli etkinlikte bir araya geldi Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Cemil Meriç Engelsiz Yaşam Merkezinin özel öğrencileri, Nuh Çimento Özel Eğitim Meslek Okulu özel öğrencileriyle anlamlı bir etkinlikte bir araya geldi.

ozel-ogrencilerden-anne-kurabiyesi.jpg

Cemil Meriç Engelsiz Yaşam Merkezi ve Nuh Çimento Özel Eğitim Meslek Okulu özel öğrencileri Anne Kurabiyesi isimli etkinlikte bir araya geldi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Cemil Meriç Engelsiz Yaşam Merkezinin özel öğrencileri, Nuh Çimento Özel Eğitim Meslek Okulu özel öğrencileriyle anlamlı bir etkinlikte bir araya geldi. Meslek okulunun mutfağında karılan, pişirilen ve sunulan Anne Kurabiyeleri aşçılardan tam puan aldı.

 

KARDILAR, PİŞİRDİLER, SUNDULAR

Öğrencileri bir araya getirip sosyalleşmeleri ve organize olabilme becerilerini geliştirmek için düzenlenen etkinlik Nuh Çimento Özel Eğitim Meslek Okulunun Mutfak Atölyesinde gerçekleştirildi. Birbirinden güzel kurabiyeler hazırlayan öğrenciler pişirdikleri Anne Kurabiyelerini Doç. Dr. Figen Büyükakın başta olmak üzere öğretmenlere ikramda bulundular.

   

BİLGİ VE BECERİLER KAZANILIYOR

Uzun yıllardır Kocaeli’de hizmet veren İzmit Nuh Çimento Özel Eğitim Meslek Okulu’nda İzmit, Kartepe, Karamürsel, Başiskele, Gölcük, Derince ve Körfez ilçelerinde ikamet eden, ilköğretim programlarını tamamlayan, genel veya mesleki ve teknik ortaöğretim programlarına devam edemeyecek durumdaki özel gereksinimli öğrenciler eğitim görüyor. Okulda öğrencilerin iş ve mesleğe yönelik bilgi ve beceriler kazanması sağlanıyor. Okulda El Sanatları, Konaklama ve Seyahat Hizmetleri,  Güzellik ve Saç Bakım Hizmetleri, Mobilya ve İç Mekân Tasarımı, Yiyecek İçecek Hizmetleri, Motorlu Araç Teknolojisi atölyeleri bulunuyor.

 

CEMİL MERİÇ ENGELSİZ YAŞAM MERKEZİ

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı bünyesinde faaliyet gösteren Cemil Meriç Engelsiz Yaşam Merkezi; 2017 yılında kurulmuş olup 17-35 yaş arası özel gereksinimli bireylere hizmet vermektedir. Merkezde öğrencilere yönelik Müzik Atölyesi, Halk Oyunları, El Sanatları, Mutfak Atölyesi, Okuma-Yazma, Matematik, Değerler Eğitimi, Akıl Oyunları, Masal ve Hikâye Anlatıcılığı Atölyesi, Beden Eğitimi, Drama, Bahçecilik, Bağımsız Yaşam, Bireysel Eğitimler yer almaktadır.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı